Hervormde Gemeente Wateringen
(Wateringen, Kwintsheul en Wateringse Veld)
Kerkdiensten
Zondag 9 maart 2025 (2e Lijdenszondag)
10.00 uur: Dhr. G.J. Pellikaan uit De Lier (m.m.v. Mevr. Brinkman, dwarsfluit)
Dienstdoende ouderling: Mevr. Christine Bosma
19.00 uur: Ds. J.B. Alblas uit Katwijk aan Zee
Dienstdoende ouderling: Mevr. Christine Bosma
Woensdag 12 maart 2025 (Biddag)
19.00 uur: Ds. J. Maasland uit Scheveningen
Dienstdoende ouderling: Dhr. Jan de Heer
Zondag 16 maart 2025 (3e Lijdenszondag)
10.00 uur: Mevr. Gesina Joziasse (Gezinsdienst)
Dienstdoende ouderling: Dhr. Marco van der Gaag
19.00 uur: Ds. A.J. Theunisse uit Zevenhuizen
Dienstdoende ouderling: Dhr. Marco van der Gaag
Berichten van ds. Bart Schoone
Biddag
De apostel Paulus schrijft in Romeinen 8:26 “Wij weten immers niet wat we in ons gebed tegen God moeten zeggen.” Paulus weet wél dat de schepping lijdt en zucht (vers 22) en hij weet ook wél dat God bijdraagt aan het goede (vers 28). Maar nu het over bidden gaat weet Paulus niet wat wij bidden zullen. Is bidden dan zo moeilijk? Ja, soms wel! Weet u altijd precies wat u zult bidden? Hoe lang mag je bidden om beterschap bij een ongeneeslijke, kwaadaardige ziekte? Paulus vroeg God of Hij de “doorn in het vlees” bij hem wilde wegnemen. Het gebeurde niet!
In onze huidige wereld is bidden ook bepaald niet gemakkelijk. Gelukkig zegt Paulus ook (in vers 26): “De Geest helpt ons in onze zwakheid; wij weten immers niet wat we in ons gebed tegen God moeten zeggen, maar de Geest zelf pleit voor ons met woordloze zuchten.” We mogen erop vertrouwen dat de Heer onze eenvoudige gebedswoorden tot Zich neemt. En op de vraag van Paulus om de doorn uit het vlees weg te nemen, komt als antwoord van de Heer: “Mijn genade is u genoeg!” Dat vind ik nog steeds de mooiste tekst uit de bijbel.
Pastoraat
Inmiddels is de naam van de heer Frans Dieleman al vele keren genoemd. Nu kan vermeld worden dat hij na een operatie in het orthopedisch centrum in Zoetermeer weer naar huis mocht terugkeren; maar over enkele weken zal een weer een operatie volgen. We blijven hem sterkte toewensen. En dat geldt eveneens voor zijn vrouw, die Frans liefdevol verzorgt (ook met behulp van de kinderen)!
Geduld is een schone zaak. Die woorden gelden ook voor Miranda Bennink, die nu weer verpleegd wordt in het Revalidatie en herstel-centrum in Delft. De wond wil nog niet goed genezen, dus nog steeds geen loopgips en dus nog steeds niet naar huis.
Maandag 24 februari bezocht ik de heer Jaap v.d. Snoek in het Reinier de Graaf gasthuis. Op dat moment werd hij al een week in het ziekenhuis verpleegd. Het ziet er naar uit dat hij vanuit de ziekenhuis opgenomen zal gaan worden in een verpleeghuis. Hoe alles verder verloopt is nog onzeker. Overigens mag vermeld worden dat Jaap zich geen zorgen maakt. “Dat helpt toch niet. Niet klagen maar dragen” heeft hij mij de nodige keren gezegd. We wensen hem in ieder geval ook veel sterkte.
Aan alle zieke gemeenteleden willen we in ons gebed aandacht besteden.
Ten slotte
Een hartelijke groet van ds. Bart Schoone.
Overige berichten
Agenda 7 t/m 20 maart 2025 (overgenomen uit de agenda van de kerkapp)
Heeft u een activiteit die niet in de kerkapp staat maar die u wel genoemd wil hebben in dit blad, dan kunt u deze doorgeven aan de scriba, email; scriba@plein5.nl
- Donderdag 13 maart 18:30 tot 20:00 uur – Belijdeniscatechese
- Dinsdag 18 maart 18:30 tot 20:00 uur – Q-time
- Donderdag 20 maart 19:00 tot 20:00 uur – Kinderkoor Thuis
- Donderdag 20 maart 19:30 tot 21:30 uur – Bijbel gesprekskring
- Dinsdag 25 maart 09:30 – Bidden voor vervolgde christenen
Woensdag 12 maart 2025 (Biddag voor gewas, arbeid en visserij)
Een (avond)dienst midden in de week, 2 maal per jaar is het een goed gebruik om dan de Heer te vragen en te danken voor een goede oogst. In deze dienst, die om 19 uur begint, gaat voor Ds. J. Maasland uit Den Haag. De ervaring is dat de laatste jaren deze diensten niet goed worden bezocht. Bij deze wil ik een dringend beroep op u allen doen om deze dienst te bezoeken! Wat is het belangrijk om te bidden voor een goede oogst van onze boeren en tuinders. Als deze oogsten mislukken hebben we geen of veel minder eten. We leven tegenwoordig in een welstandsland en wat zijn we verwend, maar we weten allemaal dat het ook anders kan! En…..we kunnen ook bidden voor die landen waar veel minder te eten is; waar oogsten mislukken en waar armoede is. Komt dus allen en bidt met ons mee!!!
Bij de diensten van 16 maart 2025
Zondagmorgen 16 maart gaat Gesina Joziasse voor in deze gezinsdienst. Wat het thema zal zijn weet ik op het moment van schrijven nog niet. Wel weet ik dat deze dienst uitermate geschikt is voor de gezinnen binnen onze gemeente. Neem dus uw kinderen en kleinkinderen mee naar de kerk deze ochtend. Het zal een onvergetelijke ochtend worden.
In de avond gaat voor dominee A.J. Theunisse uit Zevenhuizen. Hij staat nog niet zo lang in Zevenhuizen en is Ds. D. van Vreeswijk opgevolgd. Dominee Theunisse stond hiervoor in Beekbergen.
Tot slot
Op zondag 23 februari jl. is er in De Lichtbron afscheid genomen van mevr. dominee M. Zebregs. Het was een mooie dienst waarin onze oud-predikant, dominee J. Henzen, het deel van de zgn. ‘Losmaking’ voor zijn rekening nam. Vanuit de Hervormde Gemeente Wateringen danken wij haar voor de samenwerking van de afgelopen jaren en wensen wij Marjan en haar man Rolf alle goeds toe in hun nieuwe woonplaats Voorburg. We gaan elkaar zeker nog zien.
Een hartelijke groet van uw scriba,
Christine Bosma
Recente reacties