Hervormde Gemeente Wateringen

   (Wateringen, Kwintsheul en Wateringse Veld)

 

 

 

 

Kerkdiensten

Zondag 3 mei 2026
10.00 uur  Dhr. R. van Elk uit Reeuwijk
Dienstdoende ouderling: Mevr. Petra ‘t Lam

19.00 uur: Ds. M.J. Tekelenburg uit Woerden
Dienstdoende ouderling: Dhr. Patrick Joziasse

Zondag 10 mei 2026
10.00 uur: Dhr. R. van Elk uit Reeuwijk
Dienstdoende ouderling: Dhr. Jan Torn

Donderdag 14 mei 2016 (Hemelvaartsdag)
09.30 uur: Dienst in de Lichtbron

 

Berichten van ds. Bart Schoone

4 en 5 mei
Op 4 mei herdenken we de doden en op 5 mei vieren we onze vrijheid. Want  vrijheid is niet zo vanzelfsprekend als we denken. Oorlog is niet uitgebannen, geweld kost nog steeds slachtoffers, democratie en rechtstaat zijn geen rustig bezit, grondrechten en tolerantie vergen permanente waakzaamheid en vrede moet nog steeds worden bevochten. 81 jaar vrijheid is een hele tijd. Met ieder jaar dat verstrijkt, wordt het aantal mensen dat de oorlog en de bevrijding bewust heeft meegemaakt steeds kleiner – nog slechts een enkeling! Maar de verhalen mogen niet verdwijnen. Dat mag nooit gebeuren. Een situatie die zo gruwelijk is  geweest als die tussen 1940 en 1945 mag nóóit meer voorkomen. We moeten leren van de geschiedenis.
Op 4 mei gedenken we hen die hun leven hebben gegeven voor onze vrijheid. We mogen in Nederland van geluk spreken dat we in een vrij land leven. Want je hoeft de krant maar open te slaan  of ’s avonds het nieuws maar aan te zetten, om te weten dat vrijheid lang niet overal ter wereld vanzelfsprekend is. Op 4 mei herdenken we allen die sinds de Tweede Wereldoorlog zijn gestorven, in de bloei van hun leven, voor de vrijheid van anderen. Zij mogen niet vergeten worden.
Op 5 mei is een dag van feest. Dan vieren we onze vrijheid. Stilstaan in dankbaarheid en respect bij al die dappere mensen die hun leven hebben gegeven, zodat wij in vrijheid kunnen leven. Ja, het is goed om stil te staan bij iedereen die, waar ook ter wereld, sinds de Tweede Wereldoorlog is gestorven voor de vrijheid van anderen. Laten wij heel dankbaar zijn voor onze vrijheid!!  We hebben daar indertijd (1568 – 1648) 80 jaar voor gevochten!

Pastoraat

Overleden:
Op 14 april is overleden de heer Engelbertus Clasinus van den Berg in de leeftijd van 76 jaar. De afscheidsdienst en begrafenis hebben plaatsgevonden op woensdag 22 april.
Op 19 april is gestorven mevrouw M. Timmer-Koppenaal in de leeftijd van 95 jaar. Haar afscheidsdienst heeft plaatsgevonden op 28 april. Haar echtgenoot is bewoner van verpleeghuis Hoge Veld in Wateringse Veld. We bidden de beide families Gods nabijheid en kracht toe.

Zieken
De gemeenteleden mevr. W. van Eendenburg en mevr. G. van Raamsdonk verblijven nog steeds in resp. verzorgingshuis Houthage en G.G.Z.-Delfland.
Onze scriba, mevr. Christine Bosma zal 12 mei een operatie moeten ondergaan. De pijn is nu echter zodanig, dat ze alle werkzaamheden heeft moeten stil leggen, ook de werkzaamheden betreffende het scribaat. Christine, heel veel sterkte toegewenst!

Bart Schoone

 

Overige berichten

In memoriam
Op donderdag 2 april overleed op de leeftijd van 77 jaar de heer Jan Roobol. Hij woonde in zorglocatie De Ark. Hoewel de gezondheid van Jan al een tijdlang achteruit ging, kwam zijn overlijden toch nog vrij onverwacht. Op maandag 13 april namen we afscheid van hem in een dienst van Woord en gebed in de Hervormde kerk van Wateringen. We zongen liederen die deels door Jan zelf waren uitgekozen, we richtten onze gebeden tot God en zochten bemoediging en vertroosting in Zijn Woord. We lazen Psalm 23 en een gedeelte uit Johannes 20. Het 4e vers van de Psalm (‘Al gaat mijn weg door een donker dal, ik vrees geen gevaar, want U bent bij mij’) was het thema van het afscheid en verwees naar een leven dat naast goede en mooie momenten toch ook veel verdriet en tegenslag heeft gekend. Geboren en getogen in een groot gezin in Wateringen (Prins Hendrikstraat) kende Jan een fijne kindertijd en jeugd. Hij kon goed leren en na de Middelbare School zou hij naar de HTS gaan en daar een technische opleiding volgen. Een zwaar brommerongeluk op 17-jarige leeftijd trok een streep door al deze plannen, want leren ging zo goed niet meer. Aanvankelijk ging Jan aan het werk in de tuinbouw, maar al snel werd hij chauffeur bij ‘Meeuwisse’ in Den Haag, een bedrijf in onder andere grondverzet. Hier kreeg hij verkering met, dochter van de baas, Gerda (met wie hij in 1980 trouwde) en hier bleef hij ruim 40 jaar met veel inzet en plezier werken. Waar hij ook van genoot was het ‘kosteren’ in de kerk wat hij sinds begin jaren 90 samen met Jan Pronk en Leen Polderman in toerbeurt deed. Uit het huwelijk met Gerda werd dochter Conny geboren, waar Gerda en Jan veel van hielden en trots op waren. Verdrietig dat Gerda regelmatig met haar gezondheid tobde en dat ze sinds 2010 (vage) klachten kreeg die de eerste symptomen van een zeldzame progressieve spieraandoening waren. In 2017 overleed Gerda en bleef Jan achter in De Ark, waar ook hij vaak met zijn gezondheid tobde en hij zich vaak erg alleen voelde. Afleiding vond hij in zijn ommetje door het dorp, in de scootmobiel en in het hier en daar maken van een praatje. Jan Roobol, zoals ik mij hem herinner: Een grote man met een zware stem, maar met een klein en liefdevol hart. Ook een man die het geloof in God door alle tijden heen heeft vast mogen houden. Teleurgesteld was hij soms in mensen (en sommigen ook in hem…), maar God maakte hij geen verwijten en geloofde dat Hij zijn beloften, ook aan hem, waarmaken zou. Dat was dan ook de reden dat Jan soms tijdens mijn bezoekjes aan hem mij toevertrouwde dat het voor hem eigenlijk niet meer hoefde. En ook was het de reden dat hij zich in de laatste dagen van zijn leven over kon geven aan wat komen zou: Het ingaan in de rust en vrede die God door de Here Jezus Christus ook aan hem gegeven had. Zo konden we onze vader, schoonvader, broer, zwager, oom en (mijn vroeger) gemeentelid tenslotte in vertrouwen aan Hem uit handen geven.

Jan Henzen, Wemeldinge